Jedynka w 26 finale WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy zagrała w 1993 roku. Od tamtej pory dzięki środkom zebranym przez Fundację wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt medyczny setki szpitali w całej Polsce. Dziś gra po raz 26. W tym roku - "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W zbieraniu pieniędzy uczestniczy ponad 1700 sztabów w całej Polsce i 73 sztaby na świecie. Na ulice z puszkami miało wyjść 120 tysięcy wolontariuszy.

Legionowska Jedynka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Legionowie) także grała w tym roku w sztabie 3687 – legionowskiej „Konopnickiej”. Nasi wolontariusze, a było ich blisko czterdziestu, od rana zbierali fundusze na ten szczytny cel. Przy wsparciu Pani Dyrektor Ewy Jabłońskiej i zaangażowaniu wielu rodziców mogliśmy wesprzeć WOŚP.

Dziękujemy i mamy nadzieję, że za rok też będziecie z nami!

Kamila Prażnowska- Sinulingga
Wacław Kobyliński