Lekcja otwarta w kl. 7c

W dniu 21.02.2018 r. odbyła się lekcja otwarta w ramach nauczycielskiej wymiany doświadczeń przeprowadzona w kl. 7c, w której realizowana jest innowacja z języka polskiego Mówię i piszę poprawnie… To nie takie trudne! Na lekcji gościliśmy dyrekcję i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1, nauczycieli legionowskich szkół oraz przedstawiciela Wydziału Edukacji.
Głównym celem lekcji, której temat brzmiał: Pisać czy nie pisać? Oto jest pytanie!, było doskonalenie umiejętności redagowania wypowiedzi w określonym stylu językowym. Na zajęciach uczniowie wykonywali ćwiczenia interaktywne, wykorzystując narzędzia TIK oraz pracowali w grupach, tworząc kreatywne teksty, na podstawie wiersza, w konkretnym stylu językowym, następnie prezentowali efekty swojej pracy. Wszystkie grupy doskonale wykonały zadanie!
Po skończonej lekcji odbyło się krótkie spotkanie z przybyłymi gośćmi, podczas którego dokonaliśmy ewaluacji zajęć.

Katarzyna Niziołek
nauczyciel języka polskiego