Konkurs "Wychowawca Roku"

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele,

nasza Szkoła już po raz dziesiąty będzie uczestniczyła w gminnym konkursie „Wychowawca Roku”. Samorząd Uczniowski, jako koordynator konkursu, pragnie Wam przypomnieć, że wkrótce będziecie nominować nauczycieli, którzy zmierzą się z pedagogami z innych szkół o ten zaszczytny tytuł.

Przyjmuje się następujące założenia konkursowe:

1. Każdy nauczyciel jest wychowawcą - osobą znaczącą w życiu ucznia, wywierającą trwały i istotny wpływ na jego rozwój,
2. Szacunek, podziw, uznanie i sympatia uczniów, to główne filary autorytetu wychowawcy,
3. Wizerunek wychowawcy buduje się w doświadczeniach uczniów, których dostarcza nauczyciel
w procesie nauczania i wychowania.

Konkurs będzie przeprowadzany w dwóch kategoriach:

1. szkoła podstawowa,
2. gimnazjum.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego prześle wychowawcom cechy, które musi posiadać nominowany przez Was nauczyciel.
W swoich oddziałach na godzinach wychowawczych zapoznacie z podanymi cechami i przeprowadzicie głosowanie tajne i bezpośrednie. Trójka klasowa wspólnie z Wychowawcą sporządzi protokół z głosowania, wraz z wypisanymi wszystkimi kandydatami oraz liczbą oddanych na nich głosów.

Na protokoły z głosowań czekamy do 5 marca. Prosimy o przekazywanie ich do naszego opiekuna p. Wacława Kobylińskiego.

W później ogłoszonym terminie odbędą się wybory, gdzie spośród 5 kandydatów wybierzecie jednego nominowanego Nauczyciela.

Samorząd Uczniowski wraz Opiekunem.