Program " Trzymaj Formę"

W lutym podczas lekcji przyrody uczniowie klasy 5b i 5c realizowali program pt.: "Trzymaj formę". Każdy uczeń już wie o tym, że aby być zdrowym trzeba planować posiłki i być aktywnym fizycznie. Dieta powinna być w jak największym stopniu zróżnicowana. Powinna uwzględniać produkty spożywcze ze wszystkich grup wyszczególnionych na Talerzu Zdrowia w odpowiednich proporcjach. Trzeba jeść warzywa i owoce 5 razy dziennie, spożywać produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste. Codziennie należy pić mleko i jeść produkty mleczne, nie zapominać o innych pokarmach białkowych i tłuszczach pochodzenia roślinnego. Nie wolno zapominać o piciu wody i codziennym ruchu.
Uczniowie ze zdziwieniem zauważyli, że na Talerzu Zdrowia nie ma miejsca na słodycze i słone przekąski.

Anna Wojdyła