Konkurs historyczny „Historia Polski a patriotyzm”.

Drodzy Uczniowie Klas Czwartych,
nauczyciele historii oraz Samorząd Uczniowski pragną zaprosić Was do udziału w ogólnoszkolnym konkursie wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”.

Cele konkursu:
- Kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów klas czwartych.
- zainteresowanie uczniów historią Polski.
- poszerzanie wiedzy historycznej oraz promowanie wartości patriotycznych.
-poznanie dziedzictwa kulturowego swojej ojczyzny i kształtowanie wobec niego postawy szacunku.

Zakres tematyczny:
- Rozdział II z podręcznika historii "Moja historia, moja ojczyzna"
- Wybrane tematy z podręcznika:
a) W czasach Mieszka i Dobrawy
b) Bolesław Chrobry - pierwszy król Polski
c) Polska Kazimierza Wilekiego
d) Jadwiga i Jagiełło - unia dwóch państw
e) Wielka wojna z Krzyżakami
f) W czasach skrzydlatych jeźdźców
g) Insurekcja Kościuszkowska
h) Dał nam przykład Bonaparte
i) Powstańcy styczniowi i państwo podziemne.
j) Józef Piłsudski i jego żołnierze
k) Szare Szeregi
l) Żołnierze Niezłomni
ł) Bohaterowie Solidarności.

Sposób przeprowadzenia konkursu:
Konkurs będzie umieszczony na Szkolnej Platformie Edukacyjnej (moduł w dzienniku e-nauczanie). Będzie on udostępniony 16 marca o godz. 18.00. Czas na rozwiązanie testu 30 min. Test będzie się składa z 20 zadań jednokrotnego wyboru, łączenia i kategoryzacji. Uczniowie, którzy osiągną 100 % z testu przechodzą do drugiego etapu. Drugi etap odbędzie się 19 marca na 6 godz. lekcyjnej, tj 12.50-13.35. W zależności od liczby uczniów z maksymalnym wynikiem albo może mieć formę ustną, albo pisemną. W przypadku braku uczniów z wynikiem 100% konkurs zostaje rozstrzygnięty w pierwszym etapie. Zwycięża uczeń, który uzyska najwyższą ilość punktów z testu.

Dla laureatów i wyróżnionych przewidziane są dyplomy. Laureat konkursu otrzyma również nagrodę książkową. Wszystkie osoby nagrodzone otrzymają również ocenę cząstkową celującą z historii. Osoby, które przystąpiły do konkursu i uzyskały wynik powyżej 50 % otrzymają ocenę cząstkową bardzo dobrą z historii.

Nauczyciele historii oraz Samorząd Uczniowski.