Rekolekcje Wielkopostne (5 - 7 marzec 2018)

W dniach od 5 do 7 marca 2018 roku w Naszej Szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które miały za zadanie przygotować uczniów uczęszczających na lekcje religii do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Rekolekcje mieli zaszczyt prowadzić klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko - Praskiej: kl. Michał Stachera i kl. Jakub Sędek.
Klerycy przygotowali wiele ciekawych nauk, piosenek i niekonwencjonalnych metod duszpasterskich, które były adresowane do różnych grup wiekowych.
Kulminacyjnym momentem naszych rekolekcji było uroczyste nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. By spowiedź mogła się odbyć, nieoceniona okazała się pomoc księży z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie na czele z księdzem proboszczem Jerzym Sieńkowskim.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z formy rekolekcji przygotowanych przez kleryków, czego wyrazem były gromkie oklaski na sam koniec oraz obdarowanie naszych gości prezentami w postaci pięknie przygotowanych dyplomów, które wręczyła Pani Dyrektor Ewa Jabłońska.

Oliwia Leleniewska
Klaudia Wójcik