O patriotyzmie lokalnym - prelekcja dr Mirosława Pakuły

W czwartek, 15 marca, odwiedził nas kierownik filii "Piaski" Muzeum Historycznego w Legionowie dr Mirosław Pakuła. Podczas spotkania z uczniami poprowadził fascynującą lekcję o roli powiatu legionowskiego w trakcie zaborów i przy odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi badaniami naszych regionalistów, zapoznać się z listą powstańców styczniowych z naszego powiatu, poznać burzliwe losy naszych ziem w czasie powstań narodowo-wyzwoleńczych, pierwszej wojny światowej czy u progu niepodległej Rzeczpospolitej. Po prelekcji zapoznaliśmy naszego gościa z wystawą przygotowaną przez naszych historyków i organizacje uczniowskie. Następnie krótką lekcję połączoną z prezentacją multimedialną przedstawił p. Wacław Kobyliński. Całość zakończyła wspólna dyskusja. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Samorząd Uczniowski wraz Opiekunem.