Kodeks Postaw Patriotycznych

15 marca, po lekcji przeprowadzonej przez pana dr Mirosława Pakułę uczniowie oddziałów 4-7 SP oraz 2-3 Gim. pracowali nad stworzenie Kodeksu Postaw Patriotycznych. Na początku wspólnie przedyskutowaliśmy czym dla nas jest patriotyzm. Kiedy odpowiedzieliśmy sobie na to pytanie, pomogło nam nieco nasza wspólna Burza Mózgów. Doszliśmy do wniosku, że musimy stworzyć coś na wzór Dekalogu, czyli 10 postaw, które będziemy realizować i będą one dla nas bardzo ważne. W ten sposób powstał nasz Dekalog Postaw Patriotycznych Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie. A oto jego treść:

My Uczniowie SP nr 1 w Legionowie będziemy:
1. Uroczyście obchodzić święta narodowe.
2. Godnie reprezentować naszą szkołę podczas miejskich uroczystości.
3. Dbać o miejsca pamięci i zabytki.
4. Przykładać się do nauki, w celu samorealizacji.
5. Zachowywać pamięć o wydarzeniach historycznych dotyczących Polski, jak i naszej Małej Ojczyzny - Legionowa.
6. Szanować siebie nawzajem.
7. Kibicować polskim sportowcom.
8. Dbać o dobre imię naszej szkoły.
9. Zawsze dbać o osoby słabsze i starsze.
10. Niezależnie od naszych losów pamiętać o naszej Ojczyźnie.

Mamy nadzieję, że stworzone przez nas zasady będą nam towarzyszyć nie tylko w trakcie pobierania nauki, ale przez całe nasze życie.

Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunem.