Lekcja edukacyjna klas 3g i 3e w Muzeum Historii Żydów Polskich

25.05.2018 klasy 3g i 3e wybrały się na zajęcia edukacyjne pt. „Gry i zabawy dzieci żydowskich”.
Kluczowe słowa: Przedwojenne zabawy podwórkowe, różnorodność Żydów, życie codzienne dzieci.

Jak gra się w klipę i w drejdla? I czemu słychać język jidysz w niektórych polskich wyliczankach? Trójka przyjaciół – Hana, Szlomo i Michał – mieszka w jednej kamienicy i należy do Bractwa Podwórkowej Przyjaźni. Podczas warsztatów uczniowie oraz uczennice mogli zostać członkami Bractwa i poznać świat przedwojennych zabaw.

Na wystawie stałej zobaczyły, jak wyglądały wtedy ulice i podwórka, a w sali edukacyjnej nauczyły się gier z dawnych czasów. Każde dziecko wykonało też własną zabawkę, którą zabierało ze sobą do domu.