Szkolny Konkurs "Życzenia dla Niepodległej" oraz Konkurs Mazowieckiego Kuratora Oświaty "Kartka dla Niepodległej".

Zapraszamy do udziału w konkursie szkolnym

"Życzenia dla Niepodległej"

Konkurs przeznaczony jest dla klas 4-8 SP i oddziałów gimnazjalnych.

Cele konkursu
1. Uczczenie 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
2. Promowanie wśród uczniów idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa.
3. Rozbudzanie inwencji twórczej wśród uczniów.

1. Konkurs kierowany jest do uczniów SP nr 1 i oddziałów gimnazjalnych.

Prace konkursowe
Uczestnicy Konkursu powinni wykonać kartkę z życzeniami dla Niepodległej. Pod uwagę będzie brana zarówno literacka forma życzeń, ich oryginalność i poprawność, jak i graficzne ozdobienie kartki.

Zasady uczestnictwa w konkursie
1. Udział ucznia w konkursie jest dobrowolny.
2. Uczestnik konkursu przynosi kartkę do 06.11.2018r. do sali 47. Praca powinna być podpisana na odwrocie kartki.
3. Komisja do 09.11.2018 r. wyłania 3 najlepsze prace. Dopuszczalne jest także przyznanie przez Komisję wyróżnień.
3. Rozstrzygnięcia komisji są ostateczne.
4. Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Nauczyciele historii i języka polskiego

Zachęcamy też do udziału w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty.

Do 5 listopada uczniowie wszystkich typów szkół z Mazowsza mogą nadsyłać życzenia i kartki dla Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
Głównym celem konkursu jest uczczenie Jubileuszu 100 – lecia odrodzenia polskiej państwowości. W ten sposób chcemy promować wśród uczniów i nauczycieli postawy patriotyczne oraz przywiązanie do barw narodowych.

Uczniowie mogą wystartować w dwóch kategoriach prac konkursowych: literackiej, która obejmuje pisemne życzenia dla Niepodległej, oraz graficznej z wykorzystaniem technik komputerowych.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i klas gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych województwa mazowieckiego.

Nadesłane prace oceni komisja konkursowa powołana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, wyłaniając 3 najlepsze prace z każdej formy konkursu i każdej kategorii uczniów. Dla zwycięzców czekają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu.

Te prace należy dostarczyć do środy 31.10.2018r na adres: waclawkobylinski@gmail.com

Informacje można znaleźć na stronie internetowej.

Nauczyciele języka polskiego i historii