Uroczysta Akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski.

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z okazji tego święta uczniowie klasy 2d pod opieką pani Grażyny Gutowskiej i uczniowie klasy 3a z paniami Hanną Zielińską i Martą Kuczyńską przygotowali program artystyczny. Wszyscy uczniowie klas młodszych odśpiewali hymn i wyrecytowali wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Uczeń klasy 3b zaśpiewał pieśń „Dziś idę walczyć mamo”, a uczniowie klasy 3a odśpiewali „Rotę” , „Pierwszą kadrową ” i „Jak długo w sercach naszych”. Wszyscy uczestnicy apelu byli ubrani w strój galowy ozdobiony kotylionem. Odświętny charakter uroczystości podkreślały piękne dekoracje wykonane przez dzieci na korytarzu szkolnym.

H. Zielińska