Obchody święta niepodległości - Podsumowanie.

W październiku i listopadzie nasza społeczność szkolna podjęła szereg działań związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jeszcze w październiku nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali piękną akcję „100 metrów na 100-lecie”. Dzieci ubrane w barwy narodowe w ramach akcji wybiegały świetne czasy na zaplanowanym dystansie.
Na przełomie października i listopada nauczycielki języka polskiego zaingerowały pomysł pisania autorskich wierszy patriotycznych przez uczniów naszej szkoły i udostępniały je na gazetkach ściennych na korytarzach i w salach lekcyjnych. W ramach zorganizowanej i przeprowadzonej przez nich akcji „100 wierszy na stulecie odzyskania niepodległości” powstało wiele wartościowych i wzruszających utworów. Gazetkę przygotowała Pani Marta Dejnek.
Nauczyciele historii i języka polskiego przygotowali też wspólny konkurs szkolny - „Życzenia dla Niepodległej”. Wpłynęło wiele przepięknych prac, które możecie podziwiać na szkolnym korytarzu i na wystawie w sali 47.
Nauczyciele historii przeprowadzili dwie dodatkowo akcje: „100 kotylionów na 100-lecie”, w której oddziały klasowe miały za zadanie wykonać po 100 kotylionów. Wpłynęło ponad 2000 kotylionów, którymi ozdobiliśmy szkołę i uczniów podczas uroczystych obchodów święta niepodległości. Drugim wydarzeniem organizowanym przez historyków był konkurs Lapbook „Niepodległa”. Na konkurs wpłynęło ponad 50 prac. Każda z nich była oryginalna i piękna.
W trakcie obchodów uroczystości w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się podniosła i wzruszająca akademia.
9 listopada dołączyliśmy do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i wspólnie ze szkołami w całej Polsce o 11.11 odśpiewaliśmy Hymn Państwowy. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych podopiecznych, którzy wykazali się znajomością najważniejszej w naszym kraju pieśni i wykonali ją perfekcyjnie.
Tego dnia wdrożyliśmy również w życie pomysł Pani Aleksandry Witkowskiej i wspólnie, całą społecznością szkolną wykonaliśmy zdjęcie żywej flagi. Efekt był niesamowity i możemy go podziwiać na stronie szkoły.
Podczas uroczystych akademii na 3 i 5 godzinie lekcyjnej nasi uczniowie obejrzeli spektakl przygotowany przez uczniów klas 3b, 6a i 7d pod kierunkiem Pani Jolanty Urbańskiej, Pani Ewy Walczak, Pana Michała Zalewskiego oraz Pana Wacława Kobylińskiego. Autorką tekstu akademii była Pani Jolanta Urbańska.
Przepiękne dekoracje, które towarzyszyły uroczystości, zostały zaprojektowane i wykonane przez panie: Aleksandrę Witkowską i Joannę Kącką - Malinowską. Podczas uroczystości wspólnie odśpiewano cztery zwrotki „Roty” Marii Konopnickiej. Było to możliwe dzięki przygotowaniom, które prowadziła Pani Monika Misiura na lekcjach muzyki.
W tym dniu za nagłośnienie odpowiedzialni byli uczniowie radiowęzła: Bartłomiej Szulc 3Ga, Tomasz Majchrowski 3Gc, Zuzanna Kielec 3Gc, Patrycja Zyznowska 3Gc, Krystian Kownacki 8e, Wojciech Choduń 7d pod opieką Pana Zbigniewa Kamińskiego.
Za poczet sztandarowy odpowiedzialni byli uczniowie klasy 7e i Pan Michał Zalewski. Organizatorzy serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za wsparcie i zaangażowanie.

Wacław Kobyliński, Jolanta Urbańska, Ewa Walczak, Michał Zalewski, Kamila Prażnowska- Sinulingga.