Wycieczka do Akademii Papug i na Wystawę Niewidzialną -klasa 4d i 5a

9 stycznia uczniowie klasy 4d i 5a wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu była papugarnia"Akademia Papug". Uczniowie mieli okazję zobaczyć papugi z różnych stron świata. Poznali różne gatunki tych niezwykłych ptaków. Oswojone ptaki siadały wszystkim na głowach , rękach i ramionach. Wszyscy mieliśmy możliwość karmienia papużek .Kolejnym punktem wyjazdu była „Niewidzialna Wystawa”, czyli wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której można było doświadczyć, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku –wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi. Widzenie świata poprzez zmysły inne niż wzrok okazało się dla naszych uczniów niezwykłym doświadczeniem i niezapomnianym przeżyciem.Poza zwiedzaniem części "Niewidzialnej wystawy" uczniowie uczestniczyli w warsztatach. Poznali alfabet Braille’a i przedmioty, które pomagają osobom niewidomym i słabowidzącym sprawniej funkcjonować w codziennym życiu. Wycieczka okazała się bardzo udana, z utęsknieniem czekamy na kolejną.

Wychowawcy klas:
Karolina Ćwiek