REGULAMIN XV KONKURSU WIEDZY O ŻYCIU I PRACY MIKOŁAJA KOPERNIKA ORAZ O ASTRONOMII

1. Cele konkursu:
● rozwój postaw patriotycznych i pro - społecznych związanych z dziedzictwem
kulturowym kraju;
● rozwijanie umiejętności samodzielnego wyszukiwania i gromadzenia informacji za
pomocą warsztatu informacyjno – bibliograficznego;
● kształtowanie umiejętności kojarzenia faktów z życia wybitnego uczonego;
● rozbudzanie zainteresowania astronomią i odkryciami w tej dziedzinie wiedzy;
● kształtowanie postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego, historycznego
oraz tradycji narodowych;
2. Uczestnicy:
● W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV – VIII;
● Dane osobowe uczestników konkursu będą wykorzystane przy wyłonieniu laureatów
oraz przyznaniu nagród. Podając je, uczestnik konkursu oraz reprezentowana przez
niego szkoła, wyrażają zgodę na ich opublikowanie na stronie internetowej
organizatora.
3. Wymagania konkursowe:
● Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykazać się jak najszerszą wiedzą na temat życia i osiągnięć wielkiego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika w różnych dziedzinach nauki oraz znajomością faktów z zakresu astronomii.
4. Przebieg konkursu:
● Trzyosobowa drużyna reprezentująca szkołę tworzy zespół, który rywalizuje z pozostałymi grupami.
5. Kryteria oceniania:
● Jury oceniać będzie:
- znajomość biografii i osiągnięć Mikołaja Kopernika;
- wiedzę z zakresu astronomii;
6. Terminy:
● Zgłoszenia do udziału w turnieju przyjmują organizatorzy do 18 stycznia 2018 r.
● Eliminacje szkolne zostaną przeprowadzone 12 lutego 2019r
● Wojewódzki Turniej Wiedzy o Życiu i Pracy Mikołaja Kopernika oraz o Astronomii odbędzie się 19 lutego 2019 r. o 9:00 w siedzibie organizatora – Mińsk Mazowiecki.
● Rozdanie dyplomów i nagród laureatom odbędzie się 19 lutego 2019 r. o 10:30 podczas Święta Patrona szkoły.

Wacław Kobyliński
Jolanta Urbańska