Zaproszenie do udziału w konkursie na vloga.

Szanowni Państwo,

w związku z obchodami 100-lecia nazwy Legionowo zapraszam uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie mającym na celu zaznajomienie się lokalną historią.

Grupy konkursowe powinny składać się z trzech osób.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas siódmych, ósmych i oddziałów gimnazjalnych.

Konkurs na vloga

by wziąć udział w konkursie uczestnik musi przygotować trzy odcinkowy program na kanale na Youtube, który będzie poruszał tematykę historyczną dla terenu Miasta Legionowo.

Każdy odcinek programu musi dotykać innej tematyki. Odcinek pierwszy ma dotyczyć 100. rocznicy nadania nazwy miastu Legionowo. Odcinek drugi ma przedstawiać informacje o uczestnictwie Legionowa w Powstaniu Warszawskim. Ostatni odcinek opierać się ma o jeden z poniższych tematów:

80. rocznica wybuchu II wojny światowej;
40. rocznica powstania Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie;
40. rocznica założenia Towarzystwa Przyjaciół Legionowa;
70. rocznica założenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie;
100. rocznica utworzenia Wojsk Balonowych;
20. rocznica istnienia Powiatu Legionowskiego;
80. rocznica powstania Państwa Podziemnego.

Sposób prezentacji kolejnych odcinków jest dowolny. Nie mogą one jednak posiadać znamion wulgarności, erotyki, postaw nacjonalistycznych czy rasistowskich, naruszać uczuć religijnych oraz łamać praw autorskich.

TERMIN ZGŁOSZEŃ DO UDZIAŁU W KONKURSIE do 10 MARCA!

Pełny regulamin dostępny jest na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce konkursy.

Michał Zalewski