Szkoła Podstawowa nr 1 w Legionowie jest Szkołą Promującą Zdrowie

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie jest Szkołą Promującą Zdrowie.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy o tym, że trzy lata pracy Społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie nad szerzeniem idei dbania o zdrowie, zostało uhonorowane Certyfikatem Szkoła Promująca Zdrowie, który otrzymaliśmy 27 lutego 2019 roku.

Uroczystość podsumowująca działania naszej Szkoły związane z promocją zdrowia w zakresie obszarów: odżywianie, ruch, higiena, hałas i czystość powietrza odbyła się 29.05.2018 r . Podczas uroczystości gościliśmy Prezydenta Miasta Legionowo Pana Piotra Zadrożnego oraz dyrektorów i delegacje legionowskich szkół.
Przedstawiliśmy prezentację ukazującą naszą trzyletnią działalność w ramach promocji zdrowia, przedstawienie pt.:" Skok na smog", uczniowie częstowali zdrowymi kanapkami, domowymi wypiekami, sokami samodzielnie przygotowanymi. Goście na pamiątkę otrzymali książkę kucharską pt.: 'Recykling z lodówki", w której znalazły się przepisy uczniów naszej szkoły.

Przyznane, przez Kapitułę powołaną przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, wyróżnienie jest dla nas zobowiązujące i motywujące do dalszej pracy.